مقام معظّم رهبری (دام ظلّه العالی) :
اغلب كتابهاي مرحوم آيت الله شهيد مطهري (رضوان الله تعالي عليه) سخنرانيهاي اوست، يعني تبليغات اوست ... و ببينيد چه قدر پرمايه و پرمغز است.
سخنرانی در جمع طلاب و روحانیون 3/10/1376
 Ù…نو اصلی
بخش کاربری
مطالب سایت
بخش خبری
امکانات سایت
دیگر بخشها
بخش ويژه

 Ø§Ø±ØªØ¨Ø§Ø· مستقیم

 Ù¾ÛŒØ§Ù…های کوتاه

فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.

         
درباره سایت نسیم مطهر

 

...برنامه هوشمند آزمون از Ù…همترین وجه تمایزهای این سایت با موارد مشابه است. كاربر تعداد سؤالات مورد علاقه خود را از چهار گروه سؤالات ساده، معمولى، محتوایى Ùˆ ویژه مشخص نموده، بلافاصله متن برگه امتحانى همراه با تایمر براى او ظاهر مى‏شود Ùˆ باید در مدت معین به سؤالات پاسخ گوید؛ سپس برگه تصحیح شده Ùˆ در صورت قبولى، اجازه ادامه سیر مطالعاتى به كاربر داده مى‏شود. تجدیدى در هر امتحان نیز ضوابط خاصى دارد....جالب است بدانید Ú©Ù‡ بخش عمده اعضا به ترتیب اکثریت عبارتند از دانشجو، مهندس، استاد، دانش آموز، کارمند، طلبه Ùˆ خانه دار....هم زمان با 12 اردیبهشت، سالگرد شهادت استاد مطهری (ره) دور جدیدی از فعالیتهای سایت نسیم مطهر آغاز شد.
این سایت که زیر نظر معاونت فرهنگی تبلیغی جامعة الزهرا (سلام الله علیها) از تابستان 83 تأسیس شده بود، به عنوان نخستین سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری در اینترنت، مورد توجه علاقمندان به نشر معارف اسلامی قرار گرفت و اکنون در قالبی تازه، و برنامه هایی گسترده، آماده ارائه خدمات فرهنگی به شماست.

مهمترین هدف بلند مدت این سایت، آشنایى همه مردم جهان با معارف اسلام است. بنابراین اهداف میان مدت ذیل در دو بخش فارسى و غیر فارسى مدّ نظر خواهد بود:
1-  Ø¬Ø°Ø¨ علاقمندان Ùˆ آشناسازى اقشار مختلف با آثار شهید مطهرى ‏قدس سره
2-  Ø§ÛŒØ¬Ø§Ø¯ فضایى جذاب Ùˆ پر نشاط براى كاربران
3-  Ù¾Ø§Ø³Ø®Ú¯ÙˆÛŒÙ‰ به سؤالات روز با استفاده از آثار استاد
4-  ØªØ¹Ù…یق فهم گزاره‏هاى دینى از طرق مختلف هنرى Ùˆ غیره

قبل از تأسیس سایت نسیم مطهر، فعالیتهای انجام گرفته حضوری، غیرحضوری Ùˆ اینترنتی در مورد مطالعه آثار شهید مطهری (ره) کاملاً بررسی شد، Ùˆ با توجه به نواقص نسبی Ú©Ù‡ در هر کاری وجود دارد – Ùˆ مسلماً سایت Ù†Ø³ÛŒÙ… مطهر Ù†ÛŒØ² از آن مستثنی نیست – این ویژگیها را برای سایت نسیم مطهر در نظر گرفتیم:
1-   Ù…حوریت کامل آثار شهید مطهری قدس سره
2-  Ø§Ø±ØªØ¨Ø§Ø· مستمر Ùˆ هوشمند با کاربران
3-  Ø§ÛŒØ¬Ø§Ø¯ فضای باز علمی جهت بحث Ùˆ انتقاد مثبت
4-  Ùˆ موارد دیگری Ú©Ù‡ در لابلای برنامه ها درج شده است.

خدمات موجود سایت:
1-  Ù…عرفى طرح Ùˆ تبیین ضرورت Ùˆ اهمیت ارتباط با آثار شهید مطهرى‏(ره)
2-  Ø§Ø±Ø§Ø¦Ù‡ برنامه Ùˆ سیر مطالعاتى آسان به مشكل كتب در 8 محور موضوعى
3-  Ø§Ù…كان دریافت متن كتب به صورت فایل فشرده
4-  Ø«Ø¨Øª نام Ùˆ اختصاص صفحه ویژه به هر یك از اعضا
5-  ØªÙ‡ÛŒÙ‡ كتب استاد با تخفیف ویژه Ùˆ ارسال پستى آن برای اعضایی Ú©Ù‡ متقاضی مطالعه مستقیم کتابند
6-  Ø§Ù†Ø¬Ù…Ù† بحث Ùˆ گفتگو با 5 تالار مجزا همراه با امكانات پیشرفته تبادل نظر
7-  Ù…عرفى مختصر هر یك از كتب شهید Ùˆ ارائه چند جمله مفید از هر یك از كتب Ùˆ امكان اضافه كردن جملات Ùˆ خلاصه مطالب توسط اعضا
8-  Ø±ÙˆØ§Ø¨Ø· عمومى Ùˆ ارتباط علمى Ùˆ عاطفى با اعضاء از طریق پست الکترونیک
9-  Ø§Ø±Ø³Ø§Ù„ جوایز مناسب براى قبولى Ùˆ پیشرفت علمی اعضا   درصورت وجود منابع مالی)
10-  Ø¨Ø±Ù†Ø§Ù…Ù‡ هوشمند آزمون: Ú©Ù‡ مهمترین وجه تمایز این سایت با موارد مشابه است. عملکرد بخش آزمون به این ترتیب است كه كاربر تعداد سؤالات مورد علاقه خود را از چهار گروه سؤالات ساده، معمولى، محتوایى Ùˆ ویژه مشخص نموده، بلافاصله متن برگه امتحانى همراه با تایمر براى او ظاهر مى‏شود Ùˆ باید در مدت معین به سؤالات پاسخ گوید؛ سپس برگه تصحیح شده Ùˆ در صورت قبولى، اجازه ادامه سیر مطالعاتى به كاربر داده مى‏شود. تجدیدى در هر امتحان نیز ضوابط خاصى دارد.

خوشبختانه از نخستین روزهای اعلام موجودیت سایت در چند سایت خبری، عده زیادی از علاقمندان مراجعه و ثبت نام کردند. جالب است بدانید که بخش عمده اعضا به ترتیب اکثریت عبارتند از دانشجو، مهندس، استاد، دانش آموز، کارمند، طلبه و خانه دار.
بدیهی است مسئولیت سایت در قبال این استقبال گسترده بسی سنگین است و باید با روشهای مختلف، توجه و ارتباط کاربران اینترنتی حفظ شود بنابر این سایت نسیم مطهر از نظرات و همکاری همه شما عزیزان صمیمانه استقبال می کند.
علاقمندان می توانند ضمن تماس با دفتر سایت (۲۱۱۲۲۴۲-۰۲۵۱) زمینه همکاری خود را اعلام کنند، تا به صورت مقتضی در این حرکت فرهنگی سهیم شوند.

در پایان لازم است بگوییم که به لطف خداي متعال و همكاري مسئولان محترم، کاربران گرامی (که در استانهای تحت پوشش اینترانت تبیان زندگی می کنند) براي ارتباط با نسيم مطهر، نيازي به اينترنت ندارند.
موسسه اطلاع رساني «تبيان» از ابتداي تيرماه
۸۵ سايت نسيم مطهر را نيز پشتيباني مي كند؛ برای اطلاع بیشتر از استانهای تحت پوشش، به سایت تبیان مراجعه نمایید.

از مسئولان محترم تبيان صميمانه تشكر نموده، اميدواريم به زودي شاهد ارائه اين سرويس در ساير شهرهاي كشور نيز باشيم.

 

ارسال شده در مورخه : ? -78 فروردين ماه ? -621 توسط admin


نام: [ کاربر جدید ]

موضوع:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : wuz68fuv
تايپ کد امنيتي :


[ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .

بيان ديدگاه (امتیاز : 1)
توسط behruz (مرد) در مورخه : جمعه? 19 بهمن ماه ? 1386
(مشخصات کاربر | ارسال پیغام شخصی)
1-تاسيس اين سايت ونحوه اجراي آن بسيار جذاب و داراي بار معنوي است. 2-به نظر ميرسد كه سوالات كارشناسي نشده اند چرا كه نقايصي در آن مشاهده ميشود به عنوان مثال وجود دو گزينه صحيح و يا در سوالات مفهومي كه بستگي به برداشت صحيح دارد برداشت طراح سوال مد نظر بوده است. 3-كتاب معرفي استاد براي بنده ارسال نشده است. 4-بخش جوايز مسدود است. 5-بخش پرسش و پاسخ بايد سهل الوصول باشد كه نيست. 6-گاهي برخي از بخشها باز نميشود (ديروز و امروز با بخش خريد كتاب كار داشتم كه به هيچ وجه باز نشد.) درپايان لازم ميدانم از تلاشهايتان كه بار معنوي و معرفتي بسياري دارد تشكر كنم.بیان دیدگاه (امتیاز : 1)
توسط velayat313 (f.kh.313) در مورخه : سه شنبه? 15 اسفند ماه ? 1391
(مشخصات کاربر | ارسال پیغام شخصی)
با عرض سلام و خسته نباشید. بنده به تازگی عضو سایت شدم.مدتها بود که درنظر داشتم مطالعه آثار شهید مطهری رو شروع کنم،وقتی تو اینترنت دنبال یک سیر مناسب می گشتم،سایت نسیم مطهر رو دیدم.بسیار خوشحال شدم که چنین سایتی با چنین امکاناتی وجود داره.ولی متاسفانه تابحال موفق به ورود به تالار گفتمان نشدم!!!اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. امیدوارم بتونم با جدیت آثار این استاد بزرگ رو مطالعه کنم و به آنچه که باید،با مطالعه این کتب برسم. برای تمام دوستان دیگر هم آرزوی موفقیت می کنم.از شما هم بسیار سپاسگذارم.خرید کتاب (امتیاز : 1)
توسط amamam در مورخه : شنبه? 8 تير ماه ? 1392
(مشخصات کاربر | ارسال پیغام شخصی)
سلام با تشکر فراوان از زحمات شما بنده متقاضی خرید کتاب های سیره ی نبوی-سیره ی ائمه اطهار و امات و رهبری هستم. آیا خرید یکجای این کتاب ها شامل 60 درصد تخفیف می شود؟ فیش را حتما باید تو بانک تجارت بپردازیم یا در بانک های دیگر هم میشه؟


 ورود
نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

 لینکهای مرتبط

 امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 4.58
تعداد آراء: 34


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


 انتخاب ها

خدمات سایت نسیم مطهّر با پشتیبانی ستاد بزرگداشت شهید مطهری(ره) و زیر نظر جامعة الزهراء (س) ارائه می شد.
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.06 ثانیه